23-24.08.2019
Jastrzębia Góra
Festiwal Whisky VI edycja
Kup bilet na festiwal whisky

Masterclass

01. MASTERCLASS - informacja

WAŻNE

-> Masterclass są odpłatne, jednak do zakupionego biletu otrzymują Państwo w prezencie butelkę whisky/voucher, zgodnie z opisem który znajduje się w opisie biletu na masterclass.

-> Bilety na masterclass dostępne są wyłącznie dla posiadaczy biletu jednodniowego ważnego w dniu sesji masterclass lub biletu dwudniowego. Osoby nie posiadające jednego z wymienionych wyżej biletów nie będą mogły wziąć udziału w Festiwalu Whisky Jastrzębia Góra, ani też w masterclass.

-> Whisky/voucher zgodnie z opisem na bilecie będzie do odbioru na zakupionym masterclass.

-> Liczba miejsc jest ograniczona, zarówno 23 jak i 24 sierpnia jest to 45 miejsc (dziennie)

-> Procedura rezygnacji z zakupionego biletu jest taka sama jak zwrotu biletu na festiwal, według wytycznych regulaminu

-> Wszelkie informacje dotyczące master class na bieżąco pojawiać się będą na stronie festiwalu w zakładce „masterclass” oraz w socjal mediach festiwalowych.

-> Na sali obecny będzie tłumacz.

Masterclass - informacja

Kraj pochodzenia: Polska

Sprzedaż biletów na masterclass rozpocznie się:

02. Andy MacDonald
Andy zarządza destylarnią Glenmorangie od 2008 roku. Jego najważniejszym zadaniem jest przewodzenie “Man of Tain”, wysoce wykwalifikowaym rzemieślnikom, którym powierzona została produkcja whisky w destylarni położonej na malowniczym brzegu zatoki Dornoch w regionie Highlands.
 
Oprócz tytułu inżyniera oraz dyplomu z destylacji, Andy posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży whisky. Okazjonalnie podróżuje on  po świecie, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wyselekcjonowanych degustacji i eventów.
andy
Andy MacDonald

Firma: Glenmorangie

Kraj pochodzenia: Szkocja

Glenmorangie Distillery Manager

03. Kenny Macdonald

Kenny Macdonald jest niezależnym konsultantem ds. whisky, który w branży whisky pracuje od 19-stego roku życia, kiedy to rozpoczął pracę w barze whisky, w domu, na zachodnim wybrzeżu Szkocji.
Przez lata Kenny rozwijał swoją wiedzę oraz zrozumienie szocjkiej whisky, poprzez degustacje whisky i szkolenia dla pracowników barowych oraz klientów korporacyjnych. Kenny jest obecnie szanowanym konsultantem w branży reprezentującym kilku producentów whisky.
W 2013 r. Kenny i jego żona Viktorija założyli małą firmę, którapomaga otwierać nowe rynki dla producentów szkockiej whisky i zasięgiem od krajów bałtyckich bałtyckie poprzez Panamę aż do Japonii.
Cieszymy się, że Kenny reprezentuje Ian MacLeod Distillers w całej Europie, na wielu festiwalach i imprezach, prowadząc masterclass i degustacje w wyjątkowy, bardzo wciągający i entuzjastyczny sposób.

Kenny McDonald
Kenny Macdonald

Firma: Ian Macleod Distillers

Kraj pochodzenia: Szkocja

Kenny Macdonald- Ian Macleod Distillers EU Brand Ambassador

23.08 (piątek)
Temat: "Nowy stary styl Highland oraz Speyside: Glengoyne & Tamdhu."
(do degustacji:

04. John Quinn

Nic dziwnego, że kiedy John Quinn został poproszony, aby stać się pierwszym w historii Globalnym Ambasadorem marki Tullamore Dew w marcu 2011 roku, ok. 6 sekund zajęło mu, aby odpowiedzieć „tak”. Jego podejście do życia, unikalne poczucie humoru, dowcip i pasja do whisky uczyniły go szanowanym ekspertem whisky na całym świecie i chętnie zapraszanym przyjacielem do każdego stolika. Można powiedzieć, że ten człowiek od whisky został stworzony do tej pracy.

Występując jako globalny ambasador marki, jego misją jest dzielić się swoją pasją do Tullamore Dew z zagorzałymi miłośnikami oraz początkującymi w świecie whisky. Poświęci on czas zarówno na kształcenie personelu barowego jak i na współpracę z ambasadorami marki Tullamore Dew na całym świecie. Nie zdziwcie się, jeśli spotkacie go w lokalnym pubie irlandzkim, gdyż nieodłącznym punktem jego podróży jest szukanie najlepszych barów i pubów podczas swoich wojaży po świecie.

Nieprzewidywalny jak irlandzka pogoda, prawdziwy Irlandczyk nie jest również przeciętnym ambasadorem marki. Urodzony i wychowany w Dublinie, John zawsze był nieco inny w podejściu do swoich przyjaciół. Jest jedną z nielicznych osób, które mówią płynnie w języku celtyckim, starożytnym języku irlandzkim. Jeśli będziesz szczęśliwcem być może wyrecytuje tobie swój ulubiony celtycki wiersz.
John nie jest nową twarzą w branży whisky. Podobnie jak Daniel E. Williams założyciel Tullamore Dew, John wnosi niezrównaną wiedzę o Tullamore Dew i bogate doświadczenie zdobyte przez 31 lat w branży irlandzkiej whisky. Początkowo pracował dla marki między 1974 i 1987, kiedy to była ona częścią irlandzkiego Distillers Group, swoim oddaniem utorował sobie drogę poprzez różne stanowiska poczynając od sprzedaży i marketingu, a kończąc jako regionalny dyrektor eksportu dla Tullamore Dew. W ostatnich latach rozpowszechnił Tullamore D.E.W. na wielu europejskich rynkach, a jego pasja i know-how pomogły osiągnąć pozycję lidera w Czechach i Bułgarii.

Absolwent Wyższej Szkoły Marketingu i Projektowania w Dublinie, ukończył również studia w Hiszpanii i Francji. Biegle mówi w języku hiszpańskim i francuskim, ale zna również portugalski i włoski.
Kiedy nie podróżuje, lubi aktywny wypoczynek, grę w golfa, narty, irlandzki taniec, gra na gitarze i śpiewa. Jest również zapalonym entuzjastą Gaelic Games i dumnie zarządza kobiecym zespołem Gaelic Football.

Bez względu na to, gdzie podróżuje po świecie, jego serce zawsze poprowadzi go z powrotem do słynnej irlandzkiej pogody, czwartkowych barowych nocy z kolegami i letnich wieczorów przy grillu i kieliszku Tullamore Dew.

John Quinn GBA shot
John Quinn

Firma: Tullamore Dew

Kraj pochodzenia: Irlandia

Tullamore Dew Global Brand Ambassador

05. Katy Kennedy

Katy po raz pierwszy zasmakowała whisky, kiedy jako studentka przeprowadziła się do Edynburga, gdzie wkrótce dostała pracę w The Scotch Whisky Experience, na Royal Mile. Po ukończeniu studiów kontynuowała pracę z winem i alkoholami w Cambridge Wine Merchants, zanim rozpoczęła karierę w nauczaniu. Szybko jednak powróciła do whisky, przenosząc swoje umiejętności nauczania i bogatą wiedzę o whisky podczas prowadzonych przez nią degustacji na stanowisku międzynarodowego menedżera sprzedaży w Elixir Distillers.

Katy Kennedy

Firma: Elixir Distillers

Kraj pochodzenia: Szkocja

International Sales Manager - Elixir Distilleries

Temat: "Port Askaig i Elements of Islay - Odkrycia Islay"

06. Gregor Stirling

Pochodzący ze Szkocji Gregor Stirling, zapalony kolekcjoner whisky oraz Global Brand Ambasador w firmie International Beverage. Przez prawie trzy lata współpracował z wiodącą międzynarodową marką szkockiej whisky w Warszawie, co pozwoliło mu rozwinąć pasję do tego trunku. Gregor obecnie prezentuję marki powszechnie rozpoznawalne i nagradzane na całym świecie obejmujące whisky single malt: Old Pulteney, Ancoc, Speyburn, Balblair oraz whisky typu blended jaką jest Hankey Bannister. Charyzmatyczny i kompetentny ma na celu przybliżenie marek w przystępny i zrozumiały sposób.

49907579_2272956426285140_5356921424431150138_n(1)
Gregor Stirling

Firma: International Beverage

Kraj pochodzenia: Szkocja

Global Brand Ambasador

23.08 (piątek)
Temat: Balbair - True Highland Spirit.
(do degustacji: Balbalir 12yo, 15yo, 18yo, 25yo + Single Cask).

24.08 (sobota)
Temat:
(do degustacji: AnCnoc)

Partnerzy

Czy masz skończone 18 lat?

Nie Tak