24-25.08.18
Jastrzębia Góra
Festiwal Whisky V edycja

Masterclass

01. MASTERCLASS - informacja

WAŻNE

-> Masterclass są odpłatne, jednak do zakupionego biletu otrzymują Państwo w prezencie butelkę whisky, zgodnie z opisem który znajduje się w opisie biletu na masterclass.

-> Bilety na masterclass dostępne są wyłącznie dla posiadaczy biletu jednodniowego ważnego w dniu sesji masterclass lub biletu dwudniowego. Osoby nie posiadające jednego z wymienionych wyżej biletów nie będą mogły wziąć udziału w Festiwalu Whisky Jastrzębia Góra, ani też w masterclass.

-> Whisky zgodnie z opisem na bilecie będzie do odbioru na zakupionym masterclass.

-> Liczba miejsc jest ograniczona, zarówno 24 jak i 25 sierpnia jest to 45 miejsc (dziennie)

-> Procedura rezygnacji z zakupionego biletu jest taka sama jak zwrotu biletu na festiwal, według wytycznych regulaminu

-> Wszelkie informacje dotyczące master class na bieżąco pojawiać się będą na stronie festiwalu w zakładce „masterclass” oraz w socjal mediach festiwalowych.

Masterclass - informacja

Kraj pochodzenia: Polska

Bilety na masterclass: https://festiwalwhisky.pl/shop/

02. John Quinn

Nic dziwnego, że kiedy John Quinn został poproszony, aby stać się pierwszym w historii Globalnym Ambasadorem marki Tullamore Dew w marcu 2011 roku, ok. 6 sekund zajęło mu, aby odpowiedzieć „tak”. Jego podejście do życia, unikalne poczucie humoru, dowcip i pasja do whisky uczyniły go szanowanym ekspertem whisky na całym świecie i chętnie zapraszanym przyjacielem do każdego stolika. Można powiedzieć, że ten człowiek od whisky został stworzony do tej pracy.


Występując jako globalny ambasador marki, jego misją jest dzielić się swoją pasją do Tullamore Dew z zagorzałymi miłośnikami oraz początkującymi w świecie whisky. Poświęci on czas zarówno na kształcenie personelu barowego jak i na współpracę z ambasadorami marki Tullamore Dew na całym świecie. Nie zdziwcie się, jeśli spotkacie go w lokalnym pubie irlandzkim, gdyż nieodłącznym punktem jego podróży jest szukanie najlepszych barów i pubów podczas swoich wojaży po świecie.


Nieprzewidywalny jak irlandzka pogoda, prawdziwy Irlandczyk nie jest również przeciętnym ambasadorem marki. Urodzony i wychowany w Dublinie, John zawsze był nieco inny w podejściu do swoich przyjaciół. Jest jedną z nielicznych osób, które mówią płynnie w języku celtyckim, starożytnym języku irlandzkim. Jeśli będziesz szczęśliwcem być może wyrecytuje tobie swój ulubiony celtycki wiersz.
John nie jest nową twarzą w branży whisky. Podobnie jak Daniel E. Williams założyciel Tullamore Dew, John wnosi niezrównaną wiedzę o Tullamore Dew i bogate doświadczenie zdobyte przez 31 lat w branży irlandzkiej whisky. Początkowo pracował dla marki między 1974 i 1987, kiedy to była ona częścią irlandzkiego Distillers Group, swoim oddaniem utorował sobie drogę poprzez różne stanowiska poczynając od sprzedaży i marketingu, a kończąc jako regionalny dyrektor eksportu dla Tullamore Dew. W ostatnich latach rozpowszechnił Tullamore D.E.W. na wielu europejskich rynkach, a jego pasja i know-how pomogły osiągnąć pozycję lidera w Czechach i Bułgarii.


Absolwent Wyższej Szkoły Marketingu i Projektowania w Dublinie, ukończył również studia w Hiszpanii i Francji. Biegle mówi w języku hiszpańskim i francuskim, ale zna również portugalski i włoski.
Kiedy nie podróżuje, lubi aktywny wypoczynek, grę w golfa, narty, irlandzki taniec, gra na gitarze i śpiewa. Jest również zapalonym entuzjastą Gaelic Games i dumnie zarządza kobiecym zespołem Gaelic Football.


Bez względu na to, gdzie podróżuje po świecie, jego serce zawsze poprowadzi go z powrotem do słynnej irlandzkiej pogody, czwartkowych barowych nocy z kolegami i letnich wieczorów przy grillu i kieliszku Tullamore Dew.

John Quinn

Firma: Tullamore Dew

Kraj pochodzenia: Irlandia

Tullamore Dew Global Brand Ambassador


John Quinn GBA shot
03. Łukasz Dynowiak

Łukasz Dynowiak, to od lat jeden z wiodących komentatorów i propagatorów whisky. Na co dzień zaraża pasją i przybliża zawiłości złocistego trunku dla International Beverage Holdings.

Łukasz po raz pierwszy związał się ze szkockim gorzelnictwem pracując w Scotch Whisky Heritage Centre w Edynburgu i jako twórca i redaktor najbardziej wpływowego blogu o whisky w Wielkiej Brytanii, Edinburgh Whisky Blog. Od 2010 prowadził agencję PR obsługującą klientów z branży whisky i piwa, sędziował w międzynarodowych konkursach destylatów, udzielał sę jako krytyk w prestiżowych publikacjach. Był współautorem gorąco przyjętej i wydanej w wielu krajach, w tym w Polsce, książki „1001 whiskies you must try before you die”.

Od 2015 pracuje jako Global Brand Ambassador w International Beverage Holdings. Ta prestiżowa rola pełniona u jednego z najbardziej renomowanych producentów szkockiej whisky daje mu możliwość pracy z zespołami edukacyjnymi, dystrybucyjnymi i prasowymi na całym świecie ale jak sam przyznaje najbardziej lubi przyjeżdżać do Polski. Określa swoją pracę jako ciągłe oliwienie trybów pomiędzy konserwatywnym światem producentów whisky a współczesnym, głodnym wiedzy odbiorcą.

Łukasz Dynowiak

Firma: International Beverages

Kraj pochodzenia: Polska

Global Brand Ambassador


24.08.2018 (piątek),
Temat:


25.08.2018 (sobota),
Temat:

lukasz dynowiak colour 2-1
04. Stuart Thompson

Stuart Thompson swoją karierę w świecie whisky rozpoczął w 1994 roku w Morrison Bowmore Distillers, gdzie spędził cztery lata na poznawaniu wszystkich aspektów firmy, od produkcji po finanse i marketing, koncentrując się na głównej roli jako sprzedawcy. Pracę przerwał by udać się do Hiszpanii na studia MBA, po powrocie pół roku zatrudniony był w destylarni The Glenmorangie zanim ostatecznie w 2005 roku zadomowił się w Ian Macleod Distillers w dziale sprzedaży, gdzie odpowiedzialny jest za wschodnią i zachodnią Europę. Tam też zapoznał się z marką Glengoyne, która od 2003 roku jest jedną z głównych marek znajdujących się w portfolio Ian Macleod Distillers.

Stuart Thompson

Firma: Ian Macleod Distillers

Kraj pochodzenia: Szkocja

Area Sales Director, Northern & Eastern Europe

Stuart 3
05. Andy Bell

Andy Bell pełni rolę managera ds.exportu w Isle of Arran Distillers. Po studiach na kierunku związanym z historią i produkcją whisky, które ukończył w Glasgow kariera w branży whisky była nieunikniona. Począwszy od 2014 roku zarządza on exportem w destylarni Isle of Arran, jednocześnie pełniąc rolę ambasadora marki na rynkach zagranicznych. Andy zajmuje się niemal każdym aspektem pracy destylarni, począwszy od sprzedaży, poprzez projektowanie produktu aż do selekcji beczek, które trafić mają na rynek.

Jego miłość do Szkocji i narodowego trunku zrodziła się na długo zanim trafił do branży, a niegasnący entuzjazm skutecznie wspiera promocję whisky w kraju i za granicą. Raz w roku, na festiwalu “Malt and Music” organizowanym przez destylarnię, wraz jej managerem – Jamesem Mactaggartem, występują dla festiwalowej publiczności jako zespół rockowy “The Staves”.

Andy Bell

Firma: Isle of Arran

Kraj pochodzenia: Scotland

Brand Ambassador Isle of Arran

Andy Bell 1 ARRAN
06. Charles Maclean

Szkocki pisarz, autor książek o whisky. Od ponad dwudziestu pięciu lat oddaje się pasji zgłębiania tajników produkcji whisky. Światowy autorytet którego nazwisko rozpoznawane jest w najdalszych zakątkach świata. Jego pierwsza książka została wydana w 1993, od tego czasu wydano kolejne dziewięć książek sygnowanych jego nazwiskiem. W 1992 uzyskał tytuł The Keeper of the Quaich a w roku 2009 Master of the Quaich. Rok 2012 pozwolił nam podziwiać go na ekranach kin w filmie „Whisky dla aniołów”, w reżyserii Kena Loacha. Honorowy Ambasador Domu Whisky w Jastrzębiej Górze. Dzięki firmie Stilnovisti mamy przyjemność gościć Pana Maclean na naszym festiwalu.

Charles Maclean

Firma: Stilnovisti

Kraj pochodzenia: Szkocja

Charles Maclean międzynarodowy autor książek o whisky, "papież whisky"

DSCF1023
07. Sir Colin Hampden-White

Colin Hampden-White – Dyrektor Stilnovisti. Redaktor prowadzący Whisky Magazyn i redaktor naczelny Whisky Quarterly. Z pochodzenia Szkot, jest wieloletnim współpracownikiem Timesa, New York Timesa oraz Decantera. Miłośnik fotografii. Jego wielką pasją jest wino i whisky, które kolekcjonuje od ponad 10 lat. Colin Hampden-White jest światowym autorytetem w dziedzinie alkoholi inwestycyjnych. Obecnie patronuje projektowi beczek whisky w Stilnovisti.

Sir Colin Hampden-White

Firma: Stilnovisti

Kraj pochodzenia: Szkocja

Sir Colin Hampden-White

Colin_Hampden_White
08. Donald MacLellan

Rodzina matki Donalda pochodzi ze szkockiej wyspy Islay,  ale dzieciństwo i okres dojrzewania spędził w Australii. Jego przygoda z whisky rozpoczęła się 13 lat temu, kiedy spędzając wakacje na Islay spotkał właściciela destylarni Bruichladdich –   Jima McEwanwho. Zaproponował mu on wakacyjną pracę w destylarni – 3 dni pomocy za 50 funtów i butelkę whisky. Te 3 dni ostatecznie przedłużyło się do 6 lat, podczas których Donald pełnił tam różne funkcje: od managera sklepu internetowego, przez pracownika linii butelkującej i magazynu, przewodnika wycieczek po destylarni, aż po ambasadora marki i eksport managera na rynki wschodniej Europy.

Kolejnym krokiem w karierze było przejście do BenRiach Distillery. Stało się to w momencie kiedy Benriach zakupił destylarnię GlenDronach. Tu przez 5 lat, również na stanowisku eksport managera, budował i odpowiadał za rynek wschodniej Europy.

Od 2 lat podjął nowe wyzwanie, jakim jest niewątpliwie współpraca z Loch Lomond Group.  Firma ta obejmuje dwie destylarnie: Loch Lomond leżącą w Highland tuż przy granicy z Lowland oraz Glen Scotia  umiejscowioną w  maleńkim, ale bardzo prestiżowym regionie Campbeltown. Praca ta daje ogromne możliwości i perspektywy rozwoju osobistego. Choć marka do tej pory była niemal nieznana to magazyny destylarni pełne są znakomitych, długo dojrzewających whisky. Dziś, po zmianie właścicielskiej, jesteśmy świadkami nowego „otwarcia” firmy. Nowe edycje, nowe projekty i znakomita jakość.

Donald MacLellan

Firma: Loch Lomond

Kraj pochodzenia: Szkocja

Loch Lomond International Sales Manager

foto
09. James Kiernan
James jest Kierownikiem Sprzedaży w Hibernia Distillers Ltd – producenta Irlandzkiej Whiskey HYDE. Ukończył on Uniwersytet w Cork, na kierunku Prawo w Biznesie w 2016 roku. Odłożył jednak na bok karierę prawniczą by oddać się pasji do Irlandzkiej Whiskey i pracy w najszybciej rozwijającej się gałęzi przemysłu spirytusowego na świecie. Czas pokaże czy kiedykolwiek wróci do prawniczych książek.
 
Swój czas spędza podróżując po świecie, odwiedzając rozmaite targi i wydarzenia związane z whisky, gdzie przekazuje wiedzę na temat Uisce Beatha (Woda Życia). Po weekendzie który spędził na Poznańskim Whisky Show w Kwietniu tego roku, James z niecierpliwością czekał na powrót do Polski, by poznać naszą bogatą kulturę oraz aby dzielić się wiedzą o Irlandzkiej Whiskey.
James Kiernan

Firma: Hyde Whiskey

Kraj pochodzenia: Irlandia

Brand Ambassador Hyde Whiskey

James Kiernan HYDE
10. Fergus Simpson

Choć Fergus pochodzi z Aberdeen i od zawsze interesował się whisky, zajął się jej handlem w późniejszym okresie swojego życia. Dopiero po powrocie do rodzinnej Szkocji, po latach spędzonych w Anglii i za granicą, rozpoczął działalność związaną z whisky.

Zaczął pracę jako przewodnik w Dufftown Visitor Centre, Wiliam Grant and Sons. W ciągu ośmiu lat awansował na Starszego Przewodnika, oprowadzając VIPów i wycieczki handlowe w destylarniach Glenfiddich, Balvenie i Kininvie. Przez ten czas uzyskał kwalifikacje techniczne GCD od Instytutu Warzenia i Destylacji (The Institute of Brewing and Distilling).

Oprócz pracy w Dufftown, był również przez trzy lata kierownikiem sklepu detalicznego Duncan Taylor w Huntley. Uczestniczył też w panelach degustacyjnych firmy Duncan Taylor. Praca ta dotyczyła monitorowania dojrzewania whisky w beczkach, sprawdzanie próbek w celu zaplanowania harmonogramu butelkowania.

Po odejściu z Wiliam Grant, Fergus wrócił do Duncan Taylor i na początku tego roku został ich pierwszym Ambasadorem Whisky.

Fergus Simpson

Firma: Duncan Taylor

Kraj pochodzenia: Szkocja

Global Brand Ambassador Duncan Taylor

Fergus Simpson
11. Andrew Sweeney

Andrew Sweeney pracuje w Glendalough Distillery od zeszłego roku jako ambasador marki. Kiedy nie zajmuje się budowaniem pozycji marki na rodzimym irlandzkim rynku to podróżuje po tak odległych krajach jak Australia czy Zjednoczone Emiraty Arabskie „głosząc dobre słowo” na temat Glendalough. Po 18 miesiącach spędzonych w Kalifornii jako Irish Whiskey Brand Ambassador w firmie Beam Suntory Andrew pracował przez 6 miesięcy jako Mixology Ambassador w firmie Britvic.

Pasjonat irlandzkiej whiskey. Z niecierpliwością oczekuje na swoją pierwszą wizytę w Polsce.

Andrew Sweeney

Firma: Glendalough Distillery

Kraj pochodzenia: Irlandia

Global Brand Ambassador

Andrew Sweeney
12. Jakub Grabowski

W branży barmańskiej i alkoholowej pracuje od 2007 r. Specjalizuje się w tematyce whisky. Od 2013 pracował dla Domu Whisky w Jastrzębiej Górze oraz Warszawie opiekując się kolekcją whisky oraz prowadząc regularne degustacje szlachetnych trunków.

Od marca 2017r. piastuje stanowisko Ambasadora marki Glenmorangie i Ardbeg w Polsce, szkoleniowiec, trener, entuzjasta whisky.

Jakub Grabowski

Firma: LVMH / Ardbeg

Kraj pochodzenia: Polska

Brand Ambasador Ardbeg i Glenmorangie

grabowski

Partnerzy

Czy masz skończone 18 lat?

Nie Tak