Ideą organizowanego przez nas Festiwalu Whisky Jastrzębia Góra jest krzewienie kultury picia whisky oraz zaszczepienie w odwiedzających miłości do królowej alkoholi.

Na 6000m2 wraz ze swoim bogatym portfolio whisky zarówno szkockiej, irlandzkiej, amerykańskiej jak i z pozostałych części świata, zaprezentują się polskie przedstawicielstwa największych światowych marek alkoholowych. Znajdziecie tu Państwo szeroki wachlarz sztandarowych pozycji jak również pozycje mniej rozpoznawalne; wystawców cygar, gadżetów oraz szkła do whisky.

U każdego z wystawców whisky oprócz degustacji będziecie mieli Państwo okazję zaczerpnąć wiedzy na temat produktu rozpoczynając od pochodzenia poprzez nuty smakowe oraz proces destylacji.

Podczas całego czasu trwania Festiwalu Whisky odbywać się będą profesjonalne degustacje (zajęcia mające na celu przybliżyć historię, walory organoleptyczne i nowe produkty z portfolio wystawców), masterclass (warsztaty z blendingu whisky, blind tasting, degustacje whisky CS) i prelekcje. Zajęcia i wykłady prowadzone będą przez wybitne osobistości Świata Whisky zaproszone na festiwal przez Dom Whisky oraz Wystawców.

Nasz festiwal poświęcony jest “wodzie życia” whisky i tylko whisky.

Pomysłodawcą oraz współorganizatorem festiwalu jest Dom Whisky – ogólnopolska sieć whisky barów, których historia rozpoczyna się w 2009 w Jastrzębiej Górze, obecnie odwiedzić je możecie w Jastrzębiej Górze przy ul. Droga Rybakca 60, w Warszawie przy ul. Nowy Świat 32, Wrocławiu przy ul. Rzeźniczej 28-31 oraz w Sopocie na Grunwaldzkiej 1-3.

Współorganizatorem festiwalu jest również Dom Whisky Online (sklep posiadających jedną z najszerszych ofert alkoholi luksusowych w Europie z ponad 10000 butelkami do wyboru, w tym ponad 6000 butelkami whisky), który stacjonarne odwiedzić możecie w Redzie przy ul. Wejherowskiej 67, we Wrocławiu na ul. Rzeźniczej 28-31, oraz w Warszawie przy ul. Kruczej 16/22.

Nieprzerwany wzrost zainteresowania tematyką whisky w Polsce, która określana jest jako jeden z najszybciej rozwijających się rynków whisky na świecie, skłonił do dalszej realizacji naszego celu, jakim jest propagowanie wśród Polaków kultury picia whisky.

Efektem naszych starań 22 i 23 sierpnia 2014r odbył się I w Polsce Festiwal Whisky, który odwiedziło ponad 1500 gości z całej Polski, podczas II edycji w 2015 roku odwiedziło nas przeszło 4000 gości, podczas III ponad 6500 festiwalowiczów. IV edycja to niespełna 7000 gości, natomiast każda kolejna wyprzedaje co najmniej na tydzień przed festiwalem z ponad 7000 odwiedzających.

IX edycja odbędzie się 25 i 26 sieprnia 2023 roku w Jastrzębiej Górze.

Głównym założeniem organizowanego przez Dom Whisky festiwalu, jest przybliżenie poprzez szereg degustacji i wykładów międzynarodowej sławy autorytetów świata whisky, sekretów bursztynowego trunku. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu i wsparciu naszych Partnerów za które serdecznie dziękujemy.

Kraina whisky nas już oczarowała, czego i Państwu życzymy!

Do zobaczenia na festiwalu!

Zaznacz wymagane zgody, aby zakupić bilet.